Bugatti predalo najdrahšie auto na svete za 18,9 milióna USD

0
115

Bugatti predalo najdrahšie auto na svete za 18,9 milióna USD

Bugatti produkuje jedny z najdrahších áut na svete. No tento krát vyrobili doslova najdrahšie auto. “Jedno.” La Voiture Noire, čo v preklade z francúzštiny znamená “čierne auto”, predstavuje dar spoločnosti (pre seba) pri príležitosti 110. výročia, no spoločnosť sa viac než zaradovala, keď sa toto auto podarilo predať za 18,9 milióna USD po započítaní daní a poplatkov k základnej sadzbe 11 miliónov eur.

Spoločnosť predstavila kupé na autosalóne v Ženeve – Geneva Motor Show. Automobil je postavený na základe Chironu, ktorý firma ponúka za 3 milióny USD. Toto vozidlo je vybavené 1149 konskými silami a štvortaktným motorom W16. Konštrukcia z karbónu bola zámerne nadizajnovaná tak, aby evokovala legendárny model Bugatti Type 57 SC Atlantic.

Chiron má elektronicky obmedzenú maximálnu rýchlosť 420 km/h, no zatiaľ nie je známe, ako ju jedinečný tvar La Voiture Noire ovplyvní.

Majiteľa jediného vyrobeného exempláru opísali ako nadšenca Bugatti, no hovorí sa, že ide o bývalého predsedu Volkswagen Group Ferdinanda Piëcha, vnuka zakladateľa automobilky Porsche a priekopníka v automobilizme, Ferdinanda Porscheho.

Zdroj: foxnews, financnenoviny