Fotografie poľných nemocníc postavených po celom svete na liečbu pacientov s koronavírusom

0
77

Výstavba nemocnice Huoshenshan tesne pred ukončením, 2. februára 2020, Wuhan, Čína.
Koronavírusom sa na celom svete nakazilo viac ako milión ľudí a viac ako 54 000 mu podľahlo. Zdravotnícke systémy po celom svete sú ochromené bojom s pendémiou koronavírusu a vlády sú nútené stavať poľné nemocnice na pomoc stále pribúdajúcim pacientom infikovaným koronavírusom.
V čínskom meste Wuhan, kde sa vírus po prvýkrát objavil, postavili dve obrovské núdzové nemocnice iba za 10 dní. V epicentre nákazy v USA, v New Yorku, vytvorili poľné nemocnice v Kongresovom centre Javits Center a v Central Parku. Národné tenisové centrum Billie Jean King sa zmenilo na nemocnicu s 350 lôžkami.
Obrovská vojenská nemocničná loď USNS Comfort s 1000 lôžkami priplávala minulý týždeň do New Yorku, jej sesterská loď Mercy zakotvila v Los Angeles.
Vírus sa týchlo šíri ďalej a preťažuje zdravotnícke zariadenie po celom svete, preto sa štáty snažia vybudovať viac zariadení na liečbu infikovaných pacientov, ktorých neustále pribúda a menia svoje miestne štadióny, arény, kongresové centrá, parky a dokonca parkoviská na poľné nemocnice s cieľom pomoc už existujúcim zariadenia zvládať nápor pacientov.
Nasledujúce fotografie zobrazujú poľné nemocnice vybudované na pomoc pacientom s koronavírusom a boj s pandémiou, ktorá spôsobila zastavenie takmer celého sveta.

Kongresové centrum Fira Barcelona Montjuic v Barcelóne, Španielsko

Španielsky vojak stojí pri posteliach, ktoré sú pripravené pre tých najzraniteľnejších počas epidémie nového koronavírusu, Kongresové centrum Fira Barcelona Montjuic v Barcelone 25. marca 2020.
Kongresové centrum K. Javits v New Yorku

Dokončená núdzová nemocnica v Kongresovom centre Jacob Javits počas pandémie koronavírusu, 30. marec 2020 v New Yorku.

Štadión Pacaembu v Sao Paule, Brazília

Pohľad na dočasnú nemocnicu pre pacientov s koronavírusom na Štadióne Pacaembu v Sao Paule v Brazílií, 27. marca 2020.
Eventové centrum CenturyLink v Seattli, Washington

Vojaci pripravili v poradí 627 poľnú nemocnicu v eventovom centre CenturyLink Event, 31. marca 2020 v Seattli, Washington.

Športový štadión vo Wuhane, Čína

Fotografia z 5. marca 2020 zobrazuje dočasnú nemocnicu pre pacientov s koronavírusom na športovom štadióne vo Wuhane, v provincií Hubei v strede Číny.
Kogresové centrum McCormick Place v Chicagu
Nemocnica NHS Nightingale v centre Excel, Londýn, Anglicko

Vojaci a súkromní stavitelia pomáhajú pripraviť a zmeniť ExCel centrum na dočasnú nemocnicu národného zdravotníctva Nightingale, ktorá sa skladá z dvoch častí, obe pre 2000 pacientov s koronavírusom, 30. marca 2020, Londýn, Anglicko.
Filtračný stan v nemocnici v Brescii v regióne Lombardsko, Taliansko

Pracovníci nemocnice nosia ochrannú masku a pracovné oblečenie vo filtračnom stane pre pacientov v dočasnej núdzovej stavbe mimo oddelenia urgentného príjmu, kde prichádzajú noví pacienti s príznakmi koronavírusu na testovanie, nemocnica v Brescii, Lombardsko, 13. marca 2020.
Časť East Meadow v Central Parku, New York

Stavba núdzovej poľnej nemocnice v Central Parku v New Yorku, USA, 30. marca 2020.
Dočasná nemocnica v Indio, Kalifornia

Dočasnú nemocnicu vytvorenú členmi kalifornskej národnej gardy možno vidieť v časti Indio, Kalifornia, 29. marec 2020.
Zdravotnícke stany v Buenos Aires, Argentína

Fotografia, ktorú zverejnila argentínska tlačová agentúra (Telam), zobrazuje mobilnú poľnú nemocnicu, ktorú pripravuje argentínska armáda vo vojenskej základni Campo de Mayo v Buenos Aires 21. marca 2020 s cieľom zvýšiť pravdepodobnú potrebnú vyššiu kapacitu starostlivosti o pacientov s koronavírusom COVID-19.

Dočasná nemocnica vo Wuhane v Číne

Záber vyhotovený 10. marca 2020 zobrazuje personál nemocnice pri čistení dlážky po tom, ako boli všetci pacienti prepustení z dočasnej nemocnice vytvorenej pre liečbu pacientov s koronavírusom, Wuhan, provincia Hubei, Čína.
Parkovisko pri nemocnici Mary Washington vo Virginii

50 polohovateľných kresiel za normálnych okolností využívaných v nemocničných izbách teraz umiestnených na parkovisku pri nemocnici Mary Washington z dôvodu zvyšovania kapacity urgentného testovania pacientov na koronavírus, v Fredricksburgu, Virginia, 3. apríl 2020.
Výstavisko Ifema v Madride, Španielsko

Na letáku Madridského spoločenstva sa zdravotnícky personál pripravuje na prijatie prvých pacientov s koronavírusom v hale výstaviska Ifema 22. marca 2020 v Madride, Španielsko.
Výstavba dočasnej nemocnice v meste Eafah, Pásmo Gazy

Fotografia z 23. marca 2020 zobrazuje letecký pohľad na stavbu poľnej nemocnice pre pacientov s koronavírusom v meste Rafah, na juhu Pásma Gazy.
Vojenské zdravotnícke stany v Mulhouse, východné Francúzsko

Fotografia zo strechy nemocnice Emile Muller ukazuje stany poľnej vojenskej nemocnice, ktorú stavajú na východe Francúzska v meste Mulhouse 22. marca 2020, čo je 7. deň, kedy platí obmedzenie pohybu s cieľom spomaliť šírenie koronavírusu vo Francúzsku.
Vojenská nemocničná loď USNS Comfort v New Yorku

Vojenský dôstojník vedľa vojenskej lode Comfort zakotvenej v termináli Pier 90, na ktorej má prebiehať liečba pacientov mimo koronavírusu, 31. marca 2020 v New Yorku.

Zdroj: CNBC