10 obrázkov, ktoré Vám ukážu obrovskú infláciu vo Venezuele

0
57

10 obrázkov, ktoré vám ukážu aký obrovský obnos peňazí potrebujete, aby ste si vo Venezuele mohli kúpiť bežné veci

V pláne na riešenie hyperinflácie vo Venezuele tamojší prezident Maduro uverejnil plán, ktorého súčasťou je rast minimálnej mzdy a tvorba jednotného výmenného kurzu viazaného na štátnu kryptomenu previazanú s menou petro, čím sa efektívne devalvovala štátna mena o 96%, informovala agentúra Reuters.

Obyvatelia Venezuali sa ešte pred spustením avizovaných opatrení ponáhľali na preventívne nákupy. Takto by sa z aktuálnych cien malo odpočítať 5 núl. Takáto hyperinflácia znamená že potrebujete kopy peňazí na zadováženie si bežných vecí. Agentúra Reuters vám prináša niekoľko názorných fotografií, ktoré zobrazujú ako to asi vyzerá.

Kilogram paradajok si kúpite za 5 miliónov Bolivarov, čo je ekvivalent 0,76 USD.

 

2,4 kg kurča stojí 14,6 milióna bolívarov, alebo 2,22USD

 

Kilogram mrkvy si kúpite za 3 milióny bolívarov – 0,46USD

,,Prišla som si kúpiť nejakú zeleninu, no musím ísť preč, nemienim čakať v rade,”    Alicia Ramirez 38, obchodná administrátorka sa vyjadrila pre Reuters v meste Maracaibo. ,,Ľudia zošaleli.”

Toaletný papier stojí až 2,6milióna bolívarov – 0,40 USD

“Venezuela potrebuje poriadnu ekonomickú zmenu a my si ju spravíme sami,” povedal Maduro v Máji.

 

1 kg balenie ryže vás vyjde na 2,5milióna bolívarov, čo je asi 0,38 USD

 

Balenie plienok – 8 miliónov bolívarov, čo je 1,22USD

Chudobní obyvatelia Venezuely bez bankových účtov nosili mesiace balíky peňazí aby si mohli v obchodoch niečo kúpiť. Inflácia v júli dosiahla 82700%.

Kilogramové balenie kukuričnej múky vás vyjde na 2,5milióna – 0,38 USD

 

Ľudia prechádzajúci popri grafity s nápisom ,,Maduro, Miseria”

Prezident Maduro oznámil, že proti Venezuele sa vedie hospodárska vojna, pričom bohatí majitelia podnikov zvyšujú ceny a vytvárajú tlak na socialistickú vládu. Takýto fenomén sa vyskytol v Čile v roku 1973 za čias Salvadora Allendeho.

Ľudia obzerajúc si produkty v supermarkete

Prázdne regály sa stali bežnou súčasťou života. Maduro deklaroval na pondelok štátny sviatok, keď mali byť vydané nové bankovky.

Ľudia nakupujúci ovocie a zeleninu v Karakase

Koncom dekády trvajúceho ropného boomu zaznamenáva Venezuela hospodársky pokles a stovky tisíc obyvateľom migrujú a opúšťajú štát autobusom naprieč Južnou Amerikou, ktorú postihla jedna z najväčších migračných kríz.

 

Zdroj: ukbusinessinsider, owallstreet