Kľúčom k úspechu je váš životný partner

0
189

Warren Buffett (na obrázku s manželkou Susan vpravo) uviedol, že manželstvo je “najväčšie partnerstvo” a je to dôležitá súčasť vášho úspechu.

Psychológovia tvrdia, že kľúčom k úspechu je váš životný partner, osoba s ktorou sa zosobášite

Podľa štúdie, ktorú publikovali výskumníci z Carnegie Mellon University, majú ľudia, ktorí vedú spokojné a hlavne vzájomne sa podporujúce manželstvo, vyššiu pravdepodobnosť uspieť v živote.

Vedci preštudovali 163 manželských párov, pričom výsledky poukázali na to, že manželské páry, v rámci ktorých sa obaja manželia vzájomne podporujú, majú potenciálne vyššiu šancu zvládnuť životné výzvy. Tí, ktorí akceptovali životné výzvy zažili osobný rast, šťastie a psychickú pohodu aj niekoľko mesiacov neskôr.

“Zistili sme, že existuje výrazná podpora myšlienky, že rozhodnutia, ktoré ľudia robia v týchto špecifických životných situáciách sú mimoriadne dôležité pre ich dlhodobé blaho.” 

Mnoho úspešných osobností diskutovalo ohľadne dôležitosti mať pri sebe životného partnera počas svojej životnej kariéry. Bývalý americký prezident Barack Obama pripisuje svoj politický úspech svojej žene.

“Je zrejmé, že by som nedokázal nič bez Michelle,” vyjadril sa Obama pre Oprah Winfrey v roku 2011. “Pýtali ste sa ma na to, čo ma udržuje zdravého a vyrovnaného. Čo mi umožňuje vyrovnávať sa so stresom a s tlakom? Odpoveďou je moja manželka. Je mojou opornou skalou. Spolieham sa na ňu denno denne v mnohých smeroch.

Mark Zuckerberg, CEO Facebook-u vo svojom prejave v roku 2017 na Harvarde poznamenal kľúčovú úlohu svojej ženy Priscilli Chan vo svojom živote. Uviedol, že ho Priscilla inšpirovala k dobrovoľnej činnosti a podnietila ho k sociálnej práci.

“Priscilla je v mojom živote tá najdôležitejšia osoba a môžem len konštatovať, že tu teraz stojím vďaka nej,” povedal v prejave.

Samozrejme, že to nie sú len ženy podporujúce svojich manželov. V roku 2013 vo svojom interview s Oprah Winfrey Beyoncé uviedla, že jej manžel Jay-Z je mimoriadne podporujúci manžel, ktorý jej pomáha na všetkých úrovniach. “Nebola by som ženou akou som, bez svojho manžela,” uviedla na udeľovaní cien Grammy. “Predstavuje pre mňa životný základ.”

Na základe uskutočnenej štúdie existujú 3 kľúčové kroky, na základe ktorých možno podnietiť svojho partnera k prijatiu nových pracovných príležitostí a výziev, hovorí Marcus Buckingham, britský autor, motivačný rečník a obchodný konzultant. Vyjadrite svoje nadšenie, entuziazmus nad danou príležitosťou, uistite svojho partnera a diskutujte o výhodách, ktoré prinesie nová úloha.

Marcus Buckingham, zakladateľ spoločnosti Strengths Revolution

“Iní významní vám pomôžu rozvíjať svoje životné príležitosti,” vysvetľuje Feeney. “Alebo môžu naopak brzdiť vaše schopnosti presadzovať príležitosti na osobný rast.”

 

Zdroj: cnbc, financnenoviny