Kryptomeny ťahajú USA späť do roku 1830

0
79

Kryptomeny ťahajú USA späť do roku 1830, tvrdia čelní predstavitelia FED-u

V časoch pred občianksou vojnou sa meny obchodovali na odlišných kurzoch v rôznych mestách. Bola to dosť bolestivá situácia – vyjadril sa James Bullard St. Louis Fed Prezident  

Namiesto toho aby kryptomeny posúvali krajinu do budúcnosti robia presný opak. V časoch pred občianskou vojnou bolo 90% americkej peňažnej zásoby a hotovosti v súkromne vydaných bankovkách. Obchodovalo sa s nimi za rôzne kurzy v rôznych časoch a mestách. V každom meste boli k dispozícii zľavnené knihy, ktoré umožňovali sledovať, koľko by mala byť každá mena ocenená a teda aký mal byť výmenný kurz.

Niečo podobné sa deje aj v súčastnosti, povedal Bullard, prezident St. Louis FEDu v prejave na konferencii CoinDesk Consensus 2018 v New Yorku. Digitálne meny za posledných 10 dní strácali, pričom bitcoin, ktorý je jednotkou v tejto kategórii si viedol najlepšie počas pondelokového obchodovania. V súčasnosti existuje veľa súkromne vydaných kryptomien, ktoré sa obchodujú na rôznych cenách minútu za minútou, povedal Bullard.

Menová dohoda pred občianskou vojnou nebola populárna a bola tu výzva na jednotnú menu, ktorá bola zavedená počas občianskej vojny. “Jediným dôvodom, prečo to dnes nie je tak veľká otázka, je to, že celkový objem obchodou s kryptomenami nie je taký veľký v porovnaní s celou ekonomikou,” uviedol.

Nouriel Roubini, známy profesor ekonómie na univerzite v New Yorku, povedal, že kryptomeny zatiahnú USA “späť do doby kamennej”.

Zdroj: marketwatch