Miliardár Sam Zell tvrdí, že nakupuje akcie na nestabilnom trhu za smiešne nízke ceny

0
100

Miliardár Sam Zell tvrdí, že nakupuje akcie na nestabilnom trhu za smiešne nízke ceny

Kľúčové body
• Sam Zell, ktorý zarobil svoj majetok tak, že zhromažďoval nevýhodné aktíva, povedal v štvrtok pre CNBC, že opäť využíva nestabilnú situáciu na trhu.
• Miliardár hovorí, že investoval do niekoľkých firiem, v ktorých už je čiastočným vlastníkom, vrátane jednej nie veľmi vitálnej, ktorá patrí do energetického odvetvia.
• Zell tvrdí, že za týchto podmienok nakupuje akcie energetického priemyslu spolu s dlhmi a pozemkami, a uprednostňuje už fungujúcu výrobu pred novou.
Sam Zell, ktorý zarobil svoj majetok tak, že zhromažďoval nevýhodné aktíva, povedal v štvrtok pre CNBC, že opäť využíva nestabilnú situáciu na trhu.

Miliardár, ktorý založil spoločnosť Equity Group Investment povedal v rozhovore pre „Squawk Box”, že nakupuje všeličo čo je smiešne lacné vo výpredaji na Wall Street, ktorý je spôsobený šírením koronavírusu. „Avšak nie veľa”, dodal.
Miliardár povedal, že investoval do niekoľkých firiem, v ktorých už je čiastočným vlastníkom, vrátane jednej nie veľmi vitálnej, ktorá patrí do energetického odvetvia, ktoré je jedným z odvetví a priemyslov s najhoršími výsledkami. Pokles energetického indexu o 30 % je na medveďom trhu zreteľný kvôli poklesu minimálne o 20 % z nedávneho 52-týždenného maxima.
Zell odmieta uviesť konkrétne mená, no tvrdí, že veľa investuje do energetického priemyslu, ktoré vždy sledoval, pretože dúfal, že sa objaví príležitosť. „Myslíme si, že energetický sektor je naozaj lacný… a pomáha aj to že sme predtým neboli jeho súčasťou.“
Zell hovorí, že veľa investorov by s ním súhlasilo v tom, že energetické spoločnosti naozaj nie sú drahé, no ostatní to nemôžu využiť, pretože sú už zainvestovaní. Tvrdí, že neexistujú peniaze primárne určené do energetického priemyslu.
„Riziko sa zvýšilo približne pred 6 až 8 mesiacmi, keď sa začalo stavať, že o to, čo by sa normálne predalo veľmi rýchlo, nebol žiadny záujem,“ povedal Zell. „Vyhrali sme dražbu zbankrotovanej spoločnosti, ktorú sme dlhšie pozorovali, ponúkli sme cenu a nikto iný skrátka nemal záujem.”
Zell tvrdí, že za týchto podmienok nakupuje akcie energetického priemyslu spolu s dlhmi a pozemkami, a uprednostňuje už fungujúcu výrobu pred novou.
Zell začal v roku 1968 v spoločnosti, ktorá sa neskôr stala Equity Group Investments. Tá začala investíciami do nehnuteľností, no rozšírila sa aj do energetiky, komunikácií, logistiky, výroby, prepravy a zdravotnej starostlivosti. Rovnako je aj spoluzakladateľom spoločností Equity Residential, Equity Lifestyle a Equity Commonwealth (REITs) – troch verejne obchodovaných spoločností s investíciami do nehnuteľností.
Časopis Forbes odhaduje, že Zell vlastní majetok vo výške 5,6 miliardy dolárov.

Zdroj: CNBC