Najlepšie mesto na život v USA

0
89

Najlepšie mesto na život v USA je Austin

Austin v Texase – mesto, ktorého slogan znie “Ponechať Austin divný” opäť získalo  prvenstvo na zozname najlepších amerických miest na bývanie vyhlásené v News & World Report.

Publikácia analyzovala 125 najľudnatejších miest s cieľom nájsť najlepšie miesto na život. ,,Aby sa mesto mohlo zaradiť na čelo rebríčka musí disponovať dobrou hodnotou, musí byť žiadané, musí mať silný trh práce a vysokú úroveň kvality života. Je pravdou, že Austin spĺňa väčšinu z týchto kritérií. Forbes umiestnil mesto ako top v miere nezamestnanosti s 2,6%. Je to taktiež jedno z najrýchlejšie rastúcich miest.

Austin poskytuje svojim rezidentom širokú škálu možností – múzeá na svetovej úrovni, kultúrne podujatia, veľa prírodného priestoru a možností na rekreáciu. Mesto má tiež prosperujúcu hudobnú scénu.

Impozantné Bullock múzeum štátnej histórie Texas.

Kapitula v Austine je druhá najväčšia po washingtonskej v USA.

Obľúbené miesto rekreácie je jazero Lady Bird.

Keď rádio v Austine uskutočnilo prieskum dôvodu záujmu obyvateľov o toto mesto, dostali rôzne odpovede, vrátane rozvíjajúceho sa technologického sektora, University of Texas v Austine (niektorí prišli kvôli škole a už tu ostali), či inkluzívnej komunite, ktorá doslova víta LGBTI komunitu.

10 najlepšich miest na život v Amerike

1. Austin
2. Denver
3. Colorado Springs
4. Fayetteville, Ark.
5. Des Moines
6. Minneapolis-St. Paul
7. San Francisco
8. Portland
9. Seattle
10. Raleigh-Durham

Na druhom mieste sa umiestnil Denver. Denver je, podobne ako Austin,  charakteristický silným trhom práce  (2,4% miera nezamestnanosti) a taktiež je to jedno z najrýchlejšie rastúcich miest v USA, pravdepodobne vďaka slnečnému podnebiu, širokému spektru rekreačných možností, vrátane možnosti lyžovania takmer na svetovej úrovni a kultúrnym podujatiam.

Hoci je Kalifornia populárnym miestom na pohyb – a San Francisco je v top 10 najlepších miest na život – päť z 10 najhorších miest na tomto zozname bolo v tejto  “Zlatej krajine.” Medzi ne patrili Bakersfield, Stockton, Modesto, Fresno a Salinas. Mnoho z týchto miest sa umiestnilo nízko v hodnotení dostupnosti nehnuteľností. Ide o metriku, ktorá meria mieru komfortu s akou si každý rezident môže dovoliť bývať v rámci svojich pomerov. Pravdou je, že s rastom cien nehnuteľností v mnohých týchto oblastiach, príjem rezidentov nepostačoval na pokrytie životných nákladov.

 

 

Zdroj: marketwatch, financnenoviny