Nová stávka na neistotu: Manažér hedžového fondu a nasledovník Warrena Buffetta hlási 40 % nárast ziskov v čase kolapsu na trhu

0
69

• Manažér hedžového fondu a nasledovník Warrena Buffetta zverejnil 40 % zisky počas tvrdého výpredaja vyvolaného koronavírusom, po tom ako sa viac ako dva roky staval proti akciám na trhu.
• Kevin Smith, vedúci spoločnosti Crescat Capital, zverejnil dva kľúčové fondy, ktoré sa v období medzi 20. februárom a 20. marcom navýšili o 40,5 a 34,5 %.
• „Toto je jednoducho nová stávka na neistotu,“ hovorí Tavi Costa, spoločník Kevina Smitha, v relácií Ozy interview.
• Smith počas svojho dospievania sledoval výročné listy akcionárov od Buffetta a pre Ozy interview povedal, že Crescat má sídlo v Denveri z rovnakého dôvodu, prečo Buffett sídli v Omahe.
Riaditeľ hedžového fondu a nasledovník Warrena Buffetta zverejnil 40 % zisky počas tvrdého výpredaja vyvolaného koronavírusom, po tom ako sa viac ako dva roky staval proti akciám na trhu.
Kevin Smith, zakladateľ a vedúci investícií v Crescat Capital zverejnil vo svojom liste investorom, že makrofond skupiny dosiahol v období medzi 20. februárom a 20. marcom 40,5 % nárast zisku. Ďalší z kľúčových fondov Crescatu hlási v rovnakom období 34,3 % nárast ziskov, zatiaľ čo S&P 500 klesol takmer o tretinu.
Smith bol počas dlhých rokov medveďom na akcie. V liste investorom v novembri 2017 napísal, že akcie veľkých spoločnosti sú najviac preceňované v histórií. Podľa relácie Ozy interview ponechal 50 % aktív fondu v hotovosti a peniaze investoval do zlata a striebra v čase, kedy ceny akcií naďalej rekordne rástli.
„Toto je jednoducho nová stávka na neistotu,“ hovorí Tavi Costa, spoločník Kevina Smitha, v relácií Ozy interview. „Je to veľmi zložitá situácia, emocionálne je veľmi tvrdá.“
Crescat odmietol komentovať situáciu pre Business Insider.
Smithova trpezlivosť podobná Buffettovi nie je vôbec prekvapujúca. Jeho otec ho uviedol do sveta investícií tým, že mu dal na starosť niekoľko výročných listov akcionárom, ktorí investovali miliardy, povedal Ozymu.
Crescat sídli v Denveri z určitého dôvodu, povedal.
„Buffett si vybudoval svoju ríšu v Omahe.“ „Je dôležité nemať okolo seba skupinu, ktorá by zasahovala a ovplyvňovala rozhodnutia, ako tá, ktorú možno nájsť v New Yorku.“
Prijatie Buffettovej dlhodobej perspektívy a odmietanie ísť s prúdom pomohli Smithovi udržať sa pokým akcie nezačali klesať.
„Pád by prišiel s, ale aj bez koronakrízy,“ povedal investorom minulý víkend.
„Začal vtedy, kedy sa dosiahli rekordné maximá, obrovské dlhy a hlavne nadhodnotené zložky s hodnotou dokonca vyššou ako v rokoch 1929 a 2000.“
Smith naďalej zastáva krátke pozície akcií, pretože, ako povedal minulý týždeň investorom, očakáva poriadny pokles akcií a trhov korporácií. Nadhodnotený čínsky jüan a bubliny na bankovom a realitnom trhu ako kľúčové dôvody jeho stanoviska medveďa zostávajú nedotknuté.
Napriek tomu je Smith ochotný zmeniť svoje spôsoby hneď ako makro modely Crescatu ukážu, že trhy a ekonomika sú už na dne.
„Plánujeme sa zmeniť na zúrivých býkov,“ napísal v liste.

Zdroj: market.businessinsider.com