“Peklo sa blíži“: Miliardár Bill Ackman poslal trh do špirály počas svojho 28 minútového rozhovoru plného výstrah pred koronavírusom.

0
105

“Peklo sa blíži“: Miliardár Bill Ackman poslal trh do špirály počas svojho 28 minútového rozhovoru plného výstrah pred koronavírusom.

Bill Ackman predpokladá, že milióny američanov prídu o život, mnoho firiem skolabuje a americká ekonomika sa potopí do recesie, pokiaľ okamžite nedôjde k minimálne 30 dňovej celoštátnej odstávke s cieľom zamedziť šireniu koronavírusu. Počas tohto emotívneho rozhovoru sa trh hlboko prepadol a dosahoval denné minimum.
Ackman počas rozhovoru uviedol, že nakupuje akcie spoločností Hilton, Starbucks a Restaurant Brands, ktorá vlastní značku Burger King. Nezrovnalosti medzi jeho vyhláseniami viedli investorov k podozreniu, že sa snaží vydesiť investorov, tak aby získal možnosť lacno nakúpiť niektoré akciové tituly, či profitovať z poklesu trhu shortovaním. Burzoví komentátori ho taktiež obvinili z šírenia strachu a uviedli, že mesačná prestávka nie je možná.
Neskôr uviedol Ackman na svojom Twitteri: ,,Som si istý, že prezident spraví správnu vec a dočasne pozastaví chod krajiny a uzavrie hranice. Pokiaľ k tomu dôjde, môžeme boj s koronavírusom vyhrať a trhy spolu s ekonomikou opäť porastú.“

Nižšie si môžete prečítať tie najzaujímavejšie komentáre, ktoré uviedol Ackman pre CNBC:

• “Moji kolegovia si mysleli, že som šialený“. – vzhľadom na prípravy k pandémii, čo zahŕňalo výber vysokých objemov hotovosti z bankomatov.
• “Peklo sa blíži.“ – varovanie, ktoré vyslal Ackman riaditeľom spoločností, ktoré má v portfóliu.
• “Prichádza tsunami.“ – čím komentoval ignoráciu američanov na blížiacu sa hrozbu.
• “Prejdeme si érou depresie, milióny ľudí na planéte zahynú. Môže podľahnúť až milión američanov.“ – čím opisoval škálu hrozby, ktorú koronavírus predstavuje.
• “30 dní trvajúca prestávka v USA“. – poukázal na to, že vláda by mala pozastaviť chod krajiny na 30 dní a pokryť nájmy a hypotéky obyvateľov, zriecť sa daní a pomôcť a výdavkami.
• “Kapitalizmus nefunguje s 18 dňovou prestávkou, kapitalizmus môže fungovať aj s 30 dňovou odstávkou.“ – čím vysvetľuje, prečo sa viac preferuje krátkodobá disrupcia na trhu.
• “Ako dokáže zachrániť krajinu pred koronavírusom, potom môže byť znovu zvolený.“ – čím podčiarkuje, prečo by mal byť prezident Trump motivovaný konať,
• „Hilton je kanárikom v uhoľnej bani. Ide k nule spolu s každou inou hotelovou spoločnosťou.“ – predpovedá osud podielu Pershing square v prípade, že sa šírenie koronavírusu nezastaví.
• “Nehovorí, že sa bárka blíži k Normandii. Hovorí, aby ste šli domov a strávili mesiac s rodinou.“ – čím argumentuje, že mesačná prestávka by nebola príliš veľkým problémom.
• “Ako sa toho zbavíme? Všetci choďte domov, seďte na gauči, pozerajte Netflix a vydržte tak mesiac.“ – čím uvádza svoj plán ako zastaviť šírenie koronavírusu.

Zdroj: MARKETINSIDER