Traderi varujú: “Iba Draghi nás môže zachrániť”

0
59

Traderi varujú: “Iba Draghi nás môže zachrániť” Ale urobí to?

” Európa má vážne problémy, pretože nielenže talianske suverénne výnosy vybuchujú historicky bezprecedentným tempom, ale prepukla aj systémová hrozba pre politickú úniu, tak ako George Soros varoval: “Európa je v existenčnom nebezpečenstve, je to tvrdá realita.

A nikde nie je táto “drsná realita” zjavnejšia ako na finančnom trhu ISDA Basis, ktorý implicitne meria pravdepodobnosť talianského “redenominačného” rizika… jednoducho povedané – čím vyššie ide červená čiara, tým menej sú talianske eurá relatívne “nemeckým eurám” …

 

Ako pripomenutie, FT vysvetľuje, že v roku 2014 bola zavedená nová globálna zmluva o CDS, ktorá umožňuje držiteľom hotovosti nielen v prípade, že krajiny nesplácajú svoje dlhy, ale ak ich vyplatili späť v inej mene. Investori lobovali za túto zmenu počas krízy štátneho dlhu eurozóny, keďže predchádzajúci súbor zmlúv vypracovaný v roku 2003 sa nevyplácal, ak by krajina redenominovala svoj dlh … Rozdiel medzi spreadmi na oboch kontraktoch, známymi ako “basis“, sa bežne považuje za opatrenie krajiny, ktorá redenominujúcej jej dlh. V súčasnej tvrdej situácii je jasné, že po nových zmluvách je oveľa väčší dopyt ako po starých. Kto alebo čo môže zachrániť túto situáciu? S rekordne vysokými krátkymi expozíciami je odpoveď v krátkodobom horizonte  jednoduchá – zakázať predaj na krátko bankových akcií a BTP a rozpútať niektoré masívneúverovanie z Bruselu, tak že ECB bude stále “robiť čokoľvek” – ako bývalý správca fondu poukazuje na to, že “iba ECB môže uzniesť úplne jasný signál“. Otázkou je – či áno?

Nie však pre niekoho, kto vám povie, že je na čase zakryť extrémne pohyby z predchádzajúcich dní. To bolo neodvratné. Je neuveriteľné, ako sú niektorí ľudia schopní poskytnutím rady vzbudiť priam nekonečne množstvo statočnosti. Ani povzbudzujúci pocit debát o tom, ako existenciálna, alebo aj nie, je táto posledná kapitola v ságe európskej jednoty. Nezanedbal som tú konkrétnu. Vychádza ich viac odkedy smerujú do pravidelnej remisie bez toho, aby sa niekedy zotavili. Skôr to bola mimoriadna poznámka guvernéra Banky Talianska, alebo v tomto prípade ešte dôležitejšie, člena Rady guvernérov ECB Ignazio Visco, že neexistuje dôvod na to, ako trhy reagovali na najnovšie politické správy inak ako “emocionálne“.

Mimoriadna povýšenosť od člena davu kvantitatívneho uvoľňovania, ktorý spôsobil, že ceny aktív a spready sú na nerealistických úrovniach, z ktorých teraz miznú.

Buďte však opatrní keď argumentujete skutočnou hodnotou čohokoľvek, kým sa veci neukľudnia. Je tu len jeden market-maker, ktorý vidí každý Bid (ponuku), ktorá sa ukáže, a ľahko ju vyplní a povie: “Bodaj by ich porantalo! Som pripravený vyzvať všetkých čo prídu.

ECB však nemá ani jedno. Jedného dňa budú opäť odvážny, no zatiaľ je ich rétorika v tomto tóne: “Uvidíme čo bude nasledovať.

Keď sa opäť objavia, očakávajú, že si zachovajú tvár tým, že budú brutálny. Nakoniec je to ich trh.

Takže keď čakáme a sledujeme akordeónové počínanie si  v BTP a bránime sa návrhom, ako za daných okolností predať euro za tureckú líru, stojí za opätovné preskúmanie nákazlivej otázky.

Všetko je prepojené

Je to jedna veľká potlačená volatilita a hra úrokových sadzieb. A jediným východiskovým bodom v tomto prípade je silný celosvetový rast.  Vyjadrite to otázkou, zatiaľ čo môžu existovať aj relatívne prípady, bude to všetko v kontexte klesajúcich trhov. To čo nazývame “risk-off” skôr než “reality bites.” A to sú tvrdé obchody, dobre vybrané a elegantne odpredané. Dodržujte tento typ obchodných odporúčaní s opatrnosťou. A neobchodujte prekríženia, ktoré v reálnom svete neexistujú. Jedna vec, ktorú vám dolárový index hovorí, je, že skutočne potrebujeme prestať nazývať tento krok “krátkym pokrytím.” Inteligentní ľudia si možno uvedomili, že nie všetko v Európe bolo až do minulého týždňa rajom a stále platí, že dolár bezpečným prístavom. Čo to musí vypovedať o ostatných?

 

Tento piatok nás čakajú “non-farm payrols“- keby sa všetky oči upierali na podrobnosti pracovného týždňa? Možno. Alebo by sa mohlo stať, že sa vrátime do budúcnosti a väčšina našej zvedavosti sa zameria na stretnutie G-7 počas víkendu. Chcem sa pozerať na časť, kde tajomník popiera akékoľvek informácie o činnosti Talianov.

Zdroj:zerohedge